(this article is available only in Slovak language)

História pera 

Pero (z lat. „penna“ - pierko) je nástroj, ktorý sa používa pri písaní alebo kreslení. História plniaceho pera sa začína už z obdobia pred 4000 rokmi, keď pisári egyptských kráľov používali namáčacie perá. Do konca 18. storočia sa pre tento účel využívali husacie brká so zrezanou špičkou, ktoré sa namáčali do atramentu rastlinného pôvodu. Postupom času prišlo ľudstvo s modernejšími variantmi pier, čo predstavovalo aj zrod pre luxusné perá.

Prvé pokusy o výrobu pera s vlastnou zásobou atramentu sa podnikali už od roku 1656. Priekopníkom v tejto oblasti bol napríklad Samuel Pepys, ktorý mal takéto pero v roku 1663. Fungovalo tak, že trubička nad hrotom pera sa plnila atramentom pomocou malého piestu. Avšak prakticky použiteľné perá prichádzali na svet až v 19. storočí. Plniace pero na podobnom princípe (s piestom) zhotovil vynálezca Bartholomew Folsch v roku 1809. Joseph Bramah nahradil piest zásobníkom z pružného materiálu, ktorého stisknutím sa nasal atrament. Ďalším vylepšením bol gumový vačok na konci zásobníku, ktorý vynašiel Walter Mosely v roku 1859. Je samozrejmé, že s týmito perami boli problémy, o čom sa prevedčil aj americký poisťovací agent Lewis Edson Waterman. Vyplňoval práve poistku svojho klienta, keď mu atrament vytiekol z pera na formulár. Pustil sa sám do výroby pera, ktoré by fungovalo spoľahlivejšie. Ešte predtým však musel vyriešiť otázku atramentu. Dovtedy používané druhy atramentov obsahovali množstvo pevných častíc (kalu), ktoré síce nevadili pri používaní namáčacích pier, ale u plniacich pier spôsobovali jeho zanášanie a upchávanie. V tomto zmysle sa vyhovujúci atrament začal vyrábať až v 60. rokoch 19. storočia. Objavil sa však ďalší problém: atrament bol veľmi agresívny a oceľové hroty pomerne rýchlo korodovali. Bolo nutné nájsť iný vhodný materiál – zlato. To síce korózii bezpečne odolávalo, ale bolo príliš mäkké, takže sa hrot písaním čoskoro opotreboval. Hľadal sa ďalší materiál, ktorý by bol dostatočne tvrdý, leštiteľný a spojiteľný so zlatom. Tu bolo zvolené irídium – vzácny kov, ktorý bol v tej dobe mnohonásobne drahší ako zlato. Irídium sa vyrábalo ako prášok, ktorý sa pretavil do guličiek a tie sa pájkovali na zlatý hrot. Túto konštrukciu si nechal L. E. Waterman v roku 1884 patentovať a od tej doby vyrábal prvé, relatívne spoľahlivé, plniace perá. So zrodom moderných pier sa spája aj meno George Safford Parker – učiteľ z mesta Janesville v americkom štáte Wisconsin si v roku 1888 založil vlastnú firmu na výrobu pier. Kvalitou jeho pier si rýchlo získal výnimočné renomé v obore. Perá Parker dodnes patria medzi špičku v odvetví luxusných pier. 

Pero vyjadruje postavenie (status)

Dnes je pero omnoho viac ako len nástroj na písanie. Písacie potreby často povedia viac, než si myslíme. Vhodné manažérske doplnky prispievajú značnou časťou k vyjadreniu postavenia lídra. Prezentovanie sa elegantným značkovým perom, kvalitným organizérom, či vizitkárom, patrí k celkovému prejavu a štýlu každého správneho biznismena. Zaujmite doplnkami a vyjadrite, že máte zmysel pre detail. Zapôsobte na klienta alebo obchodného partnera decentným rollerom značky S.T. Dupont, ktorým upútate oveľa viac ako reklamným perom, ktoré pri propagačných akciách dostalo ešte ďalších dvetisíc ľudí.

 

Pero ako investícia

Často sa zamýšľame nad našim majetkom, ako ho zhodnotiť pre seba, pre svoju rodinu, či ďalšie generácie. Luxusné perá patria medzi investičné predmety ako sú umelecké diela alebo starožitnosti. Kúpou pera zo zlata, striebra, či doplnku zdobeného diamantmi nadobúdame vzácnosť, ktorá je vďaka tomu, že nepodlieha inflácii, výhodnou investíciou do budúcnosti.  Limitované edície sú špeciálnou sekciou tohto segmentu. Hodnota predmetov limitovanej edície dlhodobo rastie a často je cena ešte znásobená zberateľmi. Zaobstarajte si pero z limitovanej edície a budete patriť medzi pár ľudí na svete, ktorým sa v zbierke cenných predmetov bude takýto klenot vynímať. Perá sa nevyhadzujú, perá sa dedia.

 

Luxusné perá od Exclusivepen.eu

Ste, alebo chcete byť uznávaným manažérom, či biznismenom na medzinárodnej úrovni? Rozhodli ste sa kúpiť kvalitné pero a zaradiť ho do svojho majetku? Radi by ste zagratulovali svojim deťom a priateľom k promócií alebo novému zamestnaniu a stále rozmýšľate nad vhodným darčekom? Darujte im majetok, ktorý bude mať hodnotu aj v budúcnosti.

Najväčší internetový obchod s luxusnými perami Exclusive Pen, ktorý je oficiálnym predajcom značkových pier a doplnkov, má pre Vás riešenie. Luxusné perá, kožené diáre, manžetové gombíky, exkluzívne zapaľovače a iné produkty s istotou potešia aj vašich najnáročnejších priateľov, či obchodných partnerov. Exclusive Pen prináša na slovenský trh mená najznámejších svetových výrobcov vrátane značiek S.T. Dupont, Parker, Filofax, či Waterman. Tieto značky majú za sebou naozaj bohatú históriu a sú zosobnením šarmu, elegancie a úspechu. O tom svedčí aj fakt, že unikátnym zlatým perom Waterman bola 28. júna 1919 podpísaná Versaillská zmluva, ktorá definitívne ukončila prvú svetovú vojnu.

Potešte seba a svojich blízkych elegantným a originálnym darčekom v podobe luxusného pera a dajte im možnosť z každého obyčajného písania urobiť dôležitú chvíľku.

 

Luxusné perá           Luxusné kožené diáre           Luxusné doplnky

 

Product added to wishlist
Product added to compare.

We use cookies to give you the best experience. If you continue browsing our sit, we'll assume that's OK.